Son dönemde reels tarafına oldukça önem veren ve sürekli güncellemeler yapan Instagram, reels için geliştirdikleri yeni özellikleri duyurdu. Hadi inceleyelim!

1 – Süre

İlk yayınlandığında 15 saniyelik içerik üretilebilen reels’ın daha önce süresi 30 saniye ve 60 saniyeye uzatılmıştı. Süre için yeni bir güncelleme daha geldi. İçerik üreticilerin oldukça işine yarayacak güncelleme ile artık Instagram, 90 saniyeye kadar reels içerik paylaşılmasına olanak sağlıyor.

2 – Ses Kütüphanesi

Artık galerinizdeki en az 5 saniye uzunluğundaki herhangi bir videodaki sesi içe aktarma özelliği ile reels içeriklerinizde kullanabilirsiniz. Instagram ayrıca ses kütüphanesine yeni ses efektleri eklemeye devam ediyor.

3 – Şablonlar

Instagram artık içerik üreticilerin kendi reels videolarını oluştururken şablon olarak başka bir videoyu kullanmalarına da izin veriyor. Bu özellik sayesinde, kaynak videolardan ses ve klip yer işaretlerini önceden yükleyen Instagram, kullanıcıların yalnızca kendi kliplerini eklemelerine ve böylece daha kısa sürede içeriklerini hazırlamalarına olanak sağlıyor. 

4 – Stickerlar

Instagram hikayelerinde etkileşimi artırmak için sıklıkla kullanılan anket, test ve emoji slider gibi özellikler artık reels içeriklerde de kullanılabilecek. Takipçiyi içerikle etkileşime geçirmek için harika bir fırsat olan bu özelliklerin reels için kullanılabilmesi, içerik üreticileri oldukça sevindirecek.

5- Düzenleme

Artık Instagram uygulaması üzerinden reels içeriklerinizi düzenlerken klipleri kesmek ve düzenlemek daha kolay.

Instagram’ın kattığı bu yeni özellikleri entegre ederek markalarımız için daha yaratıcı, daha eğlenceli ve daha içi dolu içerikler üretmeye devam ediyor olacağız. Yeni güncellemelerin tüm sosyal medya içerik üreticileri için fayda getirmesi dileğiyle!

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CeToXdagSNn/